Viessmann Vitotron 100 - Kúrenia a Vetranie | PS - MOS, s.r.o.

|
 Blog
|
 Blog
Prejsť na obsah

Viessmann Vitotron 100
Lacné a efektívne riešenie pre modernizáciu
Menovitý tepelný výkon: 8 až 24 kW
 |  Viessmann Partner
Vitotron 100
Vykurovanie elektrickým kotlom
Elektrické kotly sú moderným, komfortným, bezpečným a ekologickým zdrojom tepla. Ide o pomerne malé zariadenia estetického vzhľadu, ktoré sa dá ľahko inštalovať prakticky kamkoľvek.

Nezávislé vykurovanie
Používanie tuhých palív je v súčasnosti najlacnejšie, nieje však pohodlné. V prípade kozuba alebo kotla na tuhé palivá sa nesmie zabúdať na pravidelné prikladanie paliva a čistenie spotrebičov. Ďalšou nevýhodou z hľadiska pohodlia je, že kotolňu nemožno ponechať bez dozoru, pričom v čase dlhšej neprítomnosti, ako napríklad počas dovolenky, vzniká nebezpečenstvo zamrznutia sústavy.
Tieto problémy vymiznú pri použití elektrického kotla,ktorý podporuje vykurovanie, keď z rôznych dôvodov nieje možné dopĺňať palivo. Plne automaticky sa zapne iba vtedy, keď napríklad ráno vyhasne oheň v kozube. Keď nie je nik doma, bude udržiavať iba takú teplotu, ktorá zabráni zamrznutiu.

Akumulačná vykurovacia sústava
Pri použití elektrického kotla s akumulačným zásobníkom na akumuláciu tepla je zaistené pohodlné a nenákladné vykurovanie s pomerne nízkymi nákladmi na systém. Pri využití zvýhodnenej tarify odberu elektriny a akumulačného systému je možné dosiahnuť významné zníženie nákladov na vykurovanie.
Automatický systém môže mať externé riadenie a môže tak spolupracovať napríklad s fotovoltickým systémom. Prevádzka kotla je potom ešte menej nákladná, keďže sa využíva najmä elektrická energia zo strešných solárnych panelov, ktorá je zdarma. Spojením výhod akumulácie tepla a bezplatnej výroby energie fotovoltickou sústavou sú zaistené čo najnižšie náklady na vykurovanie.
Profitujte aj vy z týchto výhod
   • Obslužný panel umožňuje reguláciu teploty vykurovacej vody od 20 do 85 °C
   • Automatická modulácia výkonu v závislosti od potreby tepla
   • Kotol dokáže spolupracovať s ľubovoľným vykurovacím systémom a zásobníkovým ohrievačom na teplú vodu
   • Ekvitermická regulácia umožňuje maximálne energeticky účinnú prevádzku kotla vďaka automatickej odozve na zmeny vonkajšej teploty
   • Ovládanie umožňuje programovanie teplôt vo vykurovaných priestoroch v 24-hodinových a 7-dňových cykloch
   • Možná spolupráca s tepelným čerpadlom, kotlom na tuhé palivo, krbom a so solárnym systémom
            Regulácia je prehľadná a intuitívna
            Bezproblémová spolupráca

            Elektrické kotly sa tiež často používajú na podporu vykurovania budov, v ktorých je primárnym zdrojom tepla napr. tepelné čerpadlo, kozub alebo kotol na tuhé palivá. Takto spájajú využívanie obnoviteľných zdrojov s komfortom používania a zaisťujú teplotu nad bodom mrazu, keď používatelia nie sú doma. Ide o malé spotrebiče s úhľadným dizajnom, ktoré možno nainštalovať prakticky kdekoľvek.

            Kotly dokážu pri použití vhodných modulov spolupracovať s akumulačným zásobníkom vykurovacieho systému. Akumulácia tepla v čase nízkych taríf zabezpečuje nižšie náklady na vykurovanie.

            Vitotron 100 dokáže spolupracovať s ľubovoľnou vykurovacou sústavou a zásobníkovým ohrievačom na teplú vodu. Je vybavený expanznou nádobou s objemom 5 l a potrebnými bezpečnostnými armatúrami. Keď spolupracuje so zásobníkovým ohrievačom na teplú vodu, je možné regulovať teplotu vody a ovládať cirkulačné čerpadlo podľa denných alebo týždenných nastavení.

            Komfortná obsluha a jednoduchá montáž

            Inštalácia kotla Vitotron 100 je lacná a nevyžaduje pripojenie plynového vedenia, stavbu komína, kotolne ani priestory na skladovanie paliva, stačí iba pripojenie elektrickej energie. Použitie ekvitermickej regulácie (typ VMN3) zaisťuje vysoký tepelný komfort a bezúdržbovú prevádzku, ktorá v spojení s účinnosťou kotla na úrovni 99,4 % zaisťuje energeticky účinnú prevádzku.
            DOKUMENTÁCIA NA STIAHNUTIE
            __________
            Katalóg
            Elektrický kotol Vitotron 100
            (PDF 0,5 MB)
            List technických údajov
            List technických údajov (PDF 614 KB)
            Máte záujem o podobné riešenie?
            __________
            Návrat na obsah