Vetranie a rekuperácia | PS-MOS, s.r.o. - Kúrenia a Vetranie | PS - MOS, s.r.o.

|
 Blog
|
 Blog
Prejsť na obsah

Vetranie a rekuperácia
Teplo zo slnka - bezplatne až do domu
__________
 |  Viessmann Partner
Centrálne vetranie v novostavbe

Moderné stavebné projekty sú často už vybavené vetracími systémami, čo vyžaduje na jednej strane dostatočnú izoláciu na dosiahnutie čo najefektívnejšej regulácie vlhkosti. Na stane druhej sa to považuje za zvýšený komfort a zhodnotenie danej nehnuteľnosti.

Vetranie obytných priestorov v rodinnom dome
Zabudovanie vetracieho systému do nového rodinného domu, najmä v prípade nízkoenergetických a pasívnych domov sa už medzičasom stalo štandardom. V chladných mesiacoch sa takto nestráca teplo náhodným vetraním a priebežnou výmenou vzduchu dosiahneme rovnakú a stálu kvalitu vzduchu v miestnosti.

Decentrálne vetranie starších stavieb a modernizácia

Energetická modernizácia starších budov kvôli rastúcim nákladom neustále napreduje. Svojim obyvateľom tieto budovy ponúkajú nový komfort: Napríklad nové a energeticky účinnejšie okná a dvere, izolované fasády či nový vykurovací systém s komfortnou prípravou teplej vody.

Riziká modernizácie
Takáto modernizácia však znamená aj to, že sú tieto staršie budovy potom až tak dokonale utesnené, že už nie je zabezpečená dostatočná výmena vzduchu. Dôsledkom je potom zvýšená vlhkosť vzduchu v miestnostiach, ktorá práve v domoch s izolovanými fasádami môžu viesť k tvorbe plesní. Ohrozené miesta sú najmä stropy v miestnostiach, ktoré priliehajú
k obvodovým stenám a na ktorých dochádza ku kondenzácii vlhkosti.  Centrálny vetrací systém u starších budov väčšinou nepripadá do úvahy, lebo chýba miesto na inštaláciu potrebných vzduchových kanálov. Vhodným riešením je decentrálny systém s rekuperáciou tepla.
          Zariadenia a systémy Viessmann

          Vďaka našej širokej ponuke si môžete vybrať zariadenie, ktoré vyhovuje vaším požiadavkám a predstavám. Už ste si vybrali nové zariadenie? Vypracujeme Vám cenovú ponuku.
          Vetranie a rekuperácia Viessmann

          Domáce ventilačné systémy od spoločnosti Viessmann sa vyznačujú inovatívnou technológiou. Sú odolné, spoľahlivé a pracujú obzvlášť ticho. S rôznym vybavením ich možno flexibilne použiť na najrôznejšie použitie v nových budovách alebo na modernizáciu existujúcich budov.

          Centrálne bytové vetranie udržuje zdravú klímu vašej domácnosti. Je štandardom pre novostavby, ale ideálne je ho zaviesť aj pri modernizácii stavieb.


          Decentrálne bytové vetranie je vhodné pre staršie stavby a modernizáciu. Zariadenia je možné montovať cielene do jednotlivých miestností.


          Čistička vzduchu s technológiou Oxyfrisch so 6-stupňovou filtráciou s kapacitou: 360 m3/h do 40 m2

          :: Vedeli ste?
          __________
          Rekuperácia tepla z odvádzaného vzduchu
          Moderné vetracie systémysú energeticky nenáročné: Výkonný výmenník tepla odoberie až 98 %
          tepla z odvádzaného vzduchu a využije ho na ohrev čerstvého vzduchu privádzaného do miestnosti. Toto domácnostiam ušetrí značné výdaje na energie. Ďalším prínosom je zníženie emisií CO2.

          Každá novostavba vybavená vetracím systémom disponuje centrálnou jednotkou, ktorá cez systém kanálov zásobuje miestnosti čerstvým vzduchom. Tieto kanály sú väčšinou skryté v podľahe či integrované v stenách, pričom viditeľné sú spravidla len prieduchy/mriežky. Výmenu vzduchu reguluje vetracia jednotka automaticky.
          Máte otázky?
          __________
          Návrat na obsah