Centrálne bytové vetranie | PS-MOS, s.r.o. - Kúrenia a Vetranie | PS - MOS, s.r.o.

|
 Blog
|
 Blog
Prejsť na obsah

Centrálne bytové vetranie - Rekuperácia
Kontrolované vetranie bytových priestorov v nich zabezpečuje zdravú klímu
__________
Prospekt Vetracie systémy (PDF 2 MB)
 |  Viessmann Partner
Čím sa vyznačuje centrálne bytové vetranie?

Moderné stavebné projekty sú už často vybavené systémami domácej vzduchotechniky. Po prvé je pre čo najefektívnejšie a najbezpečnejšiu reguláciu vzdušnej vľhkosti v miestnostiach potrebná vysoká energetická izolácia. Po druhé je znakom komfortu hodnotného vybavenia bytu resp. nehnuteľnosti.

Zariadenie centrálneho vetrania značky Viessmann pracuje s maximálnou úsporou energie: Výkonný tepelný výmenník odoberá až 98 percent tepla obsiahnutého v odpadovom vzduchu a využíva ho k ohrievaniu čerstvého vzduchu prúdiaceho dovnútra. To je citeľná úľava pre domáci rozpočet vďaka výrazne nižšej spotrebe energie. Okrem toho sa znižujú emisie CO₂, čím použitie centrálneho vetrania obytných priestorov okrem toho znižuje záťaž pre životné prostredie. Čím sa ešte vyznačuje centrálna vzduchotechnika, je vysvetlené v sekcii Výhody centrálneho bytového vetrania.

Centrálne bytové vetranie priestorov sa často objavuje v novostavbách

Centrálne vetranie sa často používa v novostavbách. Inštalácia sa pritom vykonáva už vo fáze hrubej stavby. Systém rozvodov vzduchu sa inštaluje v konštrukcii podlahy do izolačnej vrstvy. Ďalšou možnosťou je uloženie v betóne. K tomu sa vetracie potrubie zalieva priamo do betónového stropu. Po dokončení stavby z nich už nie je nič vidieť. Centrálne vetracie zariadenie by sa preto malo v novostavbe plánovať vždy vopred spoločne so stavbou. V existujúcich stavbách je použitie centrálneho vetracieho zariadenia tiež možné, inštalácia je ale o niečo zložitejšia. Je predsa len nutný zásah do stavebnej substancie. Okrem toho je nutné rozvody vzduchu obložiť.

Bez ohľadu na oblasť použitia by majitelia domov mali projektovanie a vyhotovenie systému vetrania obytných priestorov vždy nechať na odbornej firme. Pretože tá môže presne odhadnúť, v akej veľkosti je potrebné vetracie zariadenie dimenzovať, aby pracovalo čo najefektívnejšie.
Zariadenia a technologické systémy

Vďaka našej širokej ponuke si môžete vybrať zariadenie, ktoré vyhovuje vaším požiadavkám a predstavám. Už ste si vybrali nové zariadenie? Vypracujeme Vám cenovú ponuku.
Zelená dotáciám II
Vďaka našej ponuke zistíte, ktoré zariadenie najviac vyhovuje vašim požiadavkám   >> zisti viac
Odborník na Zelenú dotáciám

Ing. Matej Zemko
zemko@psmos.sk  |  0907/507-703
Centrálne vetranie v novostavbe

Moderné stavby sú už často vybavené systémami bytového vetrania. Toto vyžaduje značné izolačné opatrenia, aby bolo možné vlhkosť v miestnosti účinne a bezpečne regulovať. Na druhej strane je to platí za príznak komfortu a hodnotného vybavenia obytnej jednotky či celej nehnuteľnosti.
Výhody centrálneho bytového vetrania

Podrobné informácie o výhodách kontrolovaného vetrania bytových priestorov vo všeobecnom meradle nájdete v sekcii Výhody vetracích systémov pre obytné priestory. Nasledujúca sekcia sumarizuje charakteristické výhody centrálneho bytového vetrania, a to:
Tichá prevádzka
Jednou z výhod centrálneho bytového vetrania je tichá prevádzka. Z akustického pohľadu má hluk z centrálnych vetracích zariadení nízku hladinu, pretože sú jednotlivé komponenty systému vzájomne zladené. Pri vhodnom dimenzovaní a nastavení nevznikne žiadny hluk. V obytných miestnostiach je možné do jednotlivých vzduchových rozvodov podľa potreby inštalovať tlmiče hluku.

Vysoký výkon
Centrálne vetracie systémy pre obytné priestory sú dimenzované na automatické vetranie v celom dome či byte. To znamená, že vetracia jednotka sa postará o kompletný dom a užívateľ sa už o vetranie nemusí starať. Požadované objemy vzduchu potrebného pre vetranie v jednotlivých miestnostiach sa vypočítavajú vopred a vykoná sa regulácia na ventiloch. Celkový objem vetraného vzduchu, ktorý má vetracia jednotka zabezpečiť, sa nastavuje na samotnom prístroji. Pomocou riadiacej jednotky má užívateľ tiež možnosť regulovať jednotlivé stupne vetrania podľa potreby.

Konštantný objemový prietok vzduchu
Všetky vetracie jednotky Viessmann sú vybavené ventilátormi s konštantným objemovým prietokom vzduchu a sú tak ľahko nastaviteľné. Pri uvedení zariadenia do prevádzky je užívateľom požadovaný objemový prietok nastavený priamo na riadiacej jednotke. Pomocou konštantného objemového prietoku je schopná vetracia jednotka kompenzovať prípadné znečistenie filtra a vždy zabezpečiť požadovaný prietok vzduchu v jednotlivých miestnostiach.
Pasívne chladenie automatickým letným bypassom
Jednou z mnohých výhod centrálneho vetrania bytov je schopnosť regulovať teplotu v miestnosti. Všetky centrálne vetracie jednotky Viessmann sú vybavené automatickým letným bypassom pre pasívne chladenie. Tento nahrádza v teplých letných nociach výmenník tepla tým, že sa do miestnosti dostáva čerstvý nočný vzduch, ktorý môže byť do určitej miery temperovaný.

Dobré možnosti filtrácie
Jednotky pre centrálne vetranie bytov sú opatrené na každej strane vždy jedným filtrom - jeden filter na strane privádzaného vonkajšieho vzduchu a druhý na strane odvádzaného vzduchu. Vonkajší vzduchový filter zabraňuje vnikaniu nečistôt z vonkajšieho vzduchu. U alergikov možno použiť aj peľové filtre. Vzduchový filter na strane odpadového vzduchu chráni jednotku pred znečistením zvnútra a tiež zaisťuje trvalo optimálne rekuperáciu tepla.


zdroj: http://viessmann.sk/
:: Produktový program centrálneho bytového vetrania
Montáž bytového vetracieho systému v novom rodinnom dome, najmä pri nízkoenergetických a pasívnych domoch — už medzičasom prestavuje štandard.

> Viessmann Vitovent 200-W
Nástenný centrálny vetrací systém s rekuperáciou tepla. Max. objemový prúd vzduchu: 300 m³/h

> Viessmann Vitovent 300-W
Nástenný centrálny vetrací systém s rekuperáciou tepla. Max. objemový prúd vzduchu: 325/400 m³/h

> Viessmann Vitovent 200-C
Stropný či nástenný bytový vetrací systém s rekuperáciou tepla. Max. Objemový prúd vzduchu do 200 m³/h


> Viessmann Vitovent 300-F
Stacionárny bytový vetrací systém s rekuperáciou tepla. Max. Objemový prúd vzduchu do 280 m³/h V spojení s kompaktnými tepelnými čerpadlami

Máte otázky?
__________
Návrat na obsah